ایتالیا کشور چکمه ای

ایتالیا کشور چکمه ای

  • 4 قطعه
  • 23:18 مدت زمان
  • 568 دریافت شده
راوی:
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
جهانگرد کوچولو،پسر بچه بازیگوشیه که هر وقت که دلش بخواد، کره زمین روی میز تحریرش رو می چرخونه و با همسفرش دنیا رو می گرده. همسفر جهانگرد کوچولو یک آدم بند انگشتیه که توی کره زمین زندگی می کنه.

دانی چند صد سالشه و خیلی از کشورها رو دیده و خیلی چیزها رو میدونه. ایتالیا کشور بزرگی‌ست که در جنوب اروپا قرار دارد. این کشور بیشترین تعداد آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را در سطح دنیا داراست و یادمان‌های تاریخی و آثار باستانی تقریباً در تمام نقاط ایتالیا پراکنده‌اند. این کشور همچنین به تنوع خوراک، اتومبیل‌های گران‌قیمت مسابقه‌ای و موتورسیکلت‌ها، تنوع فرهنگی و گویشی، کوه‌ها و دریاچه‌های بی‌نظیر به‌خصوص در دامنه‌های آلپ، سواحل زیبا و مردم خونگرم مشهور است.

ایتالیا دو کشور کوچک را در داخل مرزهای خود دربرگرفته است: سان مارینو و واتیکان. با اینکه این دو کشور عضوی از اتحادیه اروپا نیستند، اما در پیمان شنگن و اتحادیه پولی اروپایی عضویت دارند. بین این کشورها کنترل مرزی وجود ندارد و واحد پولی آنان نیز یکسان است. زبان رسمی این دو کشور نیز ایتالیایی‌ست.

کتاب " جهانگرد کوچک" در شبکه رادیویی ایرانصدا به تهیه کنندگی آتی جان افشان تهیه و تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب جهانگرد کوچک به معرفی کشورهای مختلف برای کودکان می پردازد و بچه ها را با زبان، پول، پوشش، پرچم، غذا و شهرها و آثار مهم کشورهای دیگر آشنا می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

    تا کنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

دسترسی سریع