نمایش محله ما

  • 1 قطعه
  • 8:34 مدت زمان
  • 107 دریافت شده
بچه‌های محله‌‌ی باصفا قراره که امروز نمایش اجرا کنن. «هدی» مشغول تمرین نمایشه. «عزیزجون» برای تماشای نمایش بچه‌ها به اونجا رفته که هدی رو درحال تمرین می‌بینه. نمایش هدی درباره‌ی حضرت ابراهیم، علیه‌السلام، و نمروده.
کودکان با شنیدن این داستان یاد می‌گیرن که خداوند توانای مطلق در جهانه و همه‌چیز در اراده‌ی اوست. در این قسمت از برنامه‌ی «یک آیه، یک قصه» عزیزجون به آیه‌ی 258 سوره‌ی مبارکه‌ی «بقره» اشاره می کنن.

خداوند در این آیه می‌فرماید:

«أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِی حَاجَّ إِبْرَاهِیمَ فِی رَبِّهِ أَنْ آتَاهُ اللَّهُ الْمُلْکَ إِذْ قَالَ إِبْرَاهِیمُ رَبِّیَ الَّذِی یُحْیِی وَیُمِیتُ قَالَ أَنَا أُحْیِی وَأُمِیتُ ۖ قَالَ إِبْرَاهِیمُ فَإِنَّ اللَّهَ یَأْتِی بِالشَّمْسِ مِنَ الْمَشْرِقِ فَأْتِ بِهَا مِنَ الْمَغْرِبِ فَبُهِتَ الَّذِی کَفَرَ ۗ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ؛ آیا ندیدی که پادشاه زمان ابراهیم (علیه‌السّلام) به‌دلیل حکومتی که خدا به او داده بود درباره‌ی (یکتایی) خدا با ابراهیم به جدل برخاست؟ چون ابراهیم گفت: «خدای من آن است که زنده گرداند و بمیراند.» او گفت: «من نیز زنده می‌کنم و می‌میرانم.» ابراهیم گفت که: «خداوند خورشید را از طرف مشرق برآورد، تو اگر توانی از مغرب بیرون آر.» آن نادان کافر در جواب عاجز ماند، و خدا راهنمای ستمکاران نخواهد بود.»

صداها

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

تصاویر

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه

دسترسی سریع