غلامحسین افشردی (حسن باقری)

غلامحسین افشردی (حسن باقری)

  • 2 قطعه
  • 22:43 مدت زمان
  • 423 دریافت شده
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
گزیده ای از وصیت نامه شهید غلامحسین افشردی (حسن باقری):
در این موقعیت زمانی و مکانی، جنگ ما جنگ کفر است و هر لحظه مسامحه و غفلت، خیانت به پیامبر(ص) و امام زمان(عج) و پشت پا زدن به خون شهداست. ملت ما باید خودش را آماده هر گونه فداکاری بکند.

شهید غلامحسین افشردی (حسن باقری) در 20 اسفندماه 1334، هم زمان با سوم شعبان، میلاد امام حسین(ع) در تهران به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند و بعد وارد دانشگاه ارومیه شد. باقری پس از سه ترم از دانشگاه اخراج شد و به خدمت سربازی رفت. در همین دوران و با اوج‌ گیری مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی، با فرمان امام خمینی (ره) از سربازی فرار کرد و به صف مبارزان علیه رژیم پهلوی پیوست و در تصرف «کلانتری 14» و «پادگان عشرت‌آباد» در تهران نقش مؤثری داشت. او در سن 24 سالگی وارد عرصه جنگ شد، تنها ظرف مدت 2 سال توانست به «استراتژیست بزرگ جنگ» تبدیل شده و واحد اطلاعات رزمی در سپاه و جنگ را پایه‌ گذاری کند. توانمندی شهید باقری تا جایی بود که به او لقب «نابغه دفاع» را داده‌ اند. سرانجام در روز 9 بهمن ماه سال 61، حسن باقری در محور عملیاتی «فکه» زمانی که همراه «شهید مجید بقایی» مشغول شناسایی عملیات «والفجر مقدماتی» بود در سنگر دیده‌بانی بر اثر اصابت خمپاره به‌شهادت ‌رسید. روحشان شاد و یادشان گرامی باد....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «قهرمانان ایران زمین» برگی است از تاریخ هشت سال دفاع مقدس، که به معرفی برخی از شهدای والامقام ایران اسلامی در دفاع از کشور عزیزمان می پردازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالی

تصاویر

دسترسی سریع