آیا برف را می شود خورد؟

  • 1 قطعه
  • 3:50 مدت زمان
  • 1738 دریافت شده
شاید خیلی از شما اصلا به فکر خوردن برف نیفتاده باشید، اما به هنگام نشاط و سرخوشی‌های کودکانه بسیار اتفاق می‌افتاد که به فکر مزه کردن برف افتاده باشیم. گاهی افرادی هم دیده می‌شوند که در زمان ریزش برف تلاش می‌کنند برف را با زبانشان بگیرند...
کسانی که تمایل به خوردن برف دارند، می‌گویند که مواظب هستند تا برف را قبل از برخورد با زمین بگیرند. یا اینکه به دنبال زمینی پر از برف سفید دست‌ نخورده می‌گردند، تا برفی به‌دست‌ آورند که تمیز باشد. مطالعات جدید نشان می‌دهد که به دلیل آلودگی‌های جوی موجود در شهرهای بزرگ و به خصوص صنعتی، برفی که هنوز به زمین نرسیده، به همان اندازه‌ برف روی زمین آلوده است. محققان دانشگاه «واشنگتن» طیفی از برف‌های دست‌نخورده را از سرتاسر «آمریکا» و «کانادا» مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها متوجه شدند که این برف‌ها دارای سطوح گوناگونی از دوده ذغال‌سنگ و خاک‌اند، حتی نمونه‌هایی که بسیار دور از شهرها برداشته شده بودند.
پس خوردن برف برای لذت اصلا شبیه یک داستان ایده‌آل نیست، اما خوردن برف برای زنده ماندن چطور؟ حتی اگر آب در دسترس نبود، شاید هنوز خوردن مستقیم برف گزینه مناسبی نباشد چراکه می‌تواند دمای بدن را کاهش دهد و آب بدن را از بین‌ببرد، و اگر زیاد خورده شود باعث یخ‌زدگی لب‌ها می‌شود.
پس بهتر است راهی پیدا کنید و آن را بجوشانید سپس اجازه دهید دمایش برای مصرف کاهش پیدا کند.

صداها

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

تصاویر

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه

دسترسی سریع