چارلز دیکنز

چارلز دیکنز

  • 2 قطعه
  • 12:45 مدت زمان
  • 311 دریافت شده
راوی: اشکان صادقی
قالب: روایی
دسته‌بندی:
من چارلز دیکنز ام. با نام مستعار بُز. شاید منو با کتاب های « دیوید کاپرفیلد»، «داستان دو شهر»، «آرزوهای بزرگ»، و شاید هم « سرود کریسمس» می شناسید. مادرم الیزابت دیکنز و پدرم جان دیکنز نام داشتند. ما هشت بچه تا بودیم.

چارلز در نوجوانی، بیشتر وقت خود را در بیرون از خانه می گذراند. او با علاقه‌ای خاص، رمانهای «توبیاس اسمولت»‌ و «هنری فیلدینگ» را می‌خواند. خانواده‌ دیکنز اوائل وضع مالی بدی نداشتند تا جایی که او برای مدتی در مدرسه‌ خصوصی «ویلیام گیلز‌» آموزش دید. اما این دوران راحتی خیلی زود به سر آمد زیرا پدرش برای تفریح و خوش گذرانی پول زیادی صرف می کرد و سرانجام زندانی شد.

دیکنز در سن 12 سالگی فکر می کرد که به اندازه‌ کافی بزرگ شده است برای همین در کارخانه‌ قایق‌سازی مشغول به کار شد. او روزانه ده ساعت کار می کرد و با شش شلینگی که در هفته دریافت می نمود، مجبور بود کرایه خانه را هم بپردازد. شاید بشود گفت که او کودکی نکرد و همیشه درگیر مسائل خانوادگی بود. او باید کار می کرد و پول در می آورد تا خانواده از هم نپاشد.


این کتاب صوتی برای کودکان سال های پایانی دبستان مناسب است.

از ایرانصدا بشنوید

چارلز دیکنز: من بعضی روزها حتی پول نداشتم که نهار بخورم. کیلومترها راه می رفتم و به خوراکی های مغازه ها خیره می شدم و توی خیالم یه شکم سیری از اونها می خوردم ...

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

    تا کنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

دسترسی سریع