لوئیس کارول

لوئیس کارول

 • 2 قطعه
 • 11:37 مدت زمان
 • 270 دریافت شده
راوی: اشکان صادقی
قالب: روایی
دسته‌بندی:
من لوئیس کارول هستم. نویسنده کودک، سینما و تلویزیون. حتما فیلم یا کتاب « آلیس در سرزمین عجایب» را دیده و یا خوانده اید. این اثر من در سراسر دنیا شناخته شده است.

لوئیس کارول توانست به کمک عکاسی با بسیاری از افراد هنرمند و سرشناس دوره ی خود آشنا شود.
عکس های هنری او یکی از بهترین عکس ها و شاهکارهای قرن نوزدهم به حساب می آید. دوستان کارول گفته اند که او دست به هر کاری می زد، با تمام دل و جانش آن را ادامه می داد حتی کار تدریس ریاضی را که چندان مورد علاقه اش نبود. حتی چندین بار هم به عنوان بهترین استاد تشویق شد.
اما دنیای تدریس و عکاسی به همراه سخت کوشی کارل درهای زیبایی را به سویش باز کرد. در دنیای کودکی یکی از همین زیبایی ها بود.
پیش تر ها هم مقاله می نوشت اما وقتی پا به جهان کودک و کودکی گذاشت، گویی قدرت خیال در او شکوفا و شکوفاتر شد.
حالا دیگر شهر مانند جویی روان بر زبانش جاری می شد. پس از آن به دنیایی شگفت انگیز پا گذاشت: در دنیای « آلیس در سرزمین عجایب».
آلیس در سرزمین عجایب" اولین داستانی بود که به شکل ویژه برای کودکان نوشته شده است، نوسنده ی این اثر توانسته به زیبایی و غیر مستقیم درس هایی را به کودکان بدهد. درس هایی که از خواندن آن لذت ببرند و آن را درونی کنند.
این کتاب، داستان خیالی سفر دختری به نام آلیس را حکایت می کند که به دنبال خرگوش سفیدی به سوراخی در زمین می‌رود و در آن‌جا با ماجراهای عجیبی روبه‌رو می‌شود ...

این کتاب صوتی برای دانش آموزان سال های آخر دبستان مناسب است.

از ایرانصدا بشنوید

خالق شاهکار «آلیس در سرزمین عجایب» را بشناسیم

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

 • کاربر مهمان
  عالی بود
 • کاربر مهمان
  😘😍
 • کاربر مهمان
  💯

تصاویر

دسترسی سریع