قایق رانی

قایق رانی

  • 2 قطعه
  • 22:57 مدت زمان
  • 162 دریافت شده
راوی: محمد میر
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
قایقرانی آب‌ های آرام، کانوپولو، راندن قایق اژدها، راندن قایق بادبانی، اسلالوم در آب‌ های خروشان، روئینگ و رفتینگ رشته‌ های ورزش قایقرانی را تشکیل می‌ دهند.

مسابقات قایقرانی، ورزشی تکنیکی است که شامل حرکات موزون متقارن (کایاک) یا نامتقارن (کانو) است. قایقرانی آب‌ های آرام شامل رشته‌ های کایاک و کانوی 1، 2، 3 و 4 نفره‌ است. در حقیقت مسابقات قایقرانی آب‌ های آرام، نامی متداول برای دو گونه از قایق‌ ها، کایاک و کانو است. رشته کایاک با حرف K و مواد کایاک یک نفره (K1)، کایاک دو نفره (K2) و کایاک چهار نفره (K4) شناخته می‌ شود. رشته کانو با حرف C و مواد کانوی یک نفره (C1)، کانوی دو نفره (C2) و کانوی چهار نفره ( C4) شناخته می‌ شود.
قایق کایاک با پاروی دو کفه، در حالی که قایقران در وضعیت نشسته قرار دارد، هدایت می‌ شود. قایقرانان قایق‌ های کانوی کانادایی نیز با پاروهای تک کفه و در وضعیت زانوزده قایق‌های خود را به جلو سوق می‌ دهند. پاروها تحت هیچ شرایطی بر روی قایق‌ها متصل نمی‌ شوند و آزادی عمل قایقران در آن سلب نمی‌ شود.
مسابقات قایقرانی در بازی‌ های المپیک در 12 ماده، در مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان در 27 ماده و در مسابقات قهرمانی جهان جوانان در 17 ماده برگزار می‌ شود.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب برای گروه های سنی «ب» و «ج» مناسب است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

    تا کنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

دسترسی سریع