عبور از تپه نگرانی

عبور از تپه نگرانی

  • 7 قطعه
  • 35:50 مدت زمان
  • 533 دریافت شده
راوی: نسرین نخبه زارع
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
اختلال وسواس فکری-عملی، یا اختلال وسواسی-جبری (OCD) یک اختلال روانی است

کیسی دچاراختلال وسواس فکری-عملی است و با کمک والدین و مشاورش به مشکلات خودش پایان می دهد. کیسی این کار را مثل بالا رفتن از یک تپه با دوچرخه انجام می دهد.

دراختلال وسواس فکری-عملی فرد افکار خاصی (با نام وسواس فکری: Obsessions) را به طور مکرر تجربه می‌کند و یا نیاز به انجام مکرر اعمال خاصی را احساس می کند تا حدی که باعث پریشانی یا اختلال در عملکرد عمومی فرد می‌شود. او جز برای مدت زمان کوتاهی، قادر به کنترل افکار و اعمال وسواسی نیست. وسواس‌های عملی رایج شامل شستن دست‌ها، شمارش اشیا و بررسی قفل شدن درب است.این وسواس‌ها تا حدی رخ می‌دهند که زندگی روزمره فرد تحت تأثیر منفی قرار می‌گیرد. به طوری که اغلب بیش از یک ساعت در روز طول صرف پرداختن به این وسواس‌ها می‌شود. بیشتر بیماران بزرگسال متوجه می‌شوند که این رفتارها منطقی نیستند.

والدین گرامی لطفا قبل از پخش کتاب رای کودک خود بخش های"پیشگفتار کتاب"، "مقدمه ای برای والدین و متخصصان" و "سخنی از مترجمان کتاب" را بشنوید.

کتاب"عبور از تپه نگرانی" در شبکه رادیویی ایرانصدا به هیه کنندگی آتی جان افسان تهیه و تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

اگر کودک شما هر کاری را با وسواس چندبار انجام می دهد، صحبت با یک مشاور می تواند بهترین راه کار باشد. شناخت اختلال وسواس فکری-عملی و معرفی این اختلال به کودک و خانوداه بسیار مهم است. این برنامه این کار را به ساده ترین شکل ممکن انجام داده و راه حل پیشنهاد می کند. این برنامه آموزشی را حتما بشنوید، حتی اگر کودک مبتلا ندارید تا در برخورد با دیگران که به اختلال وسواس فکری-عملی دچار هستند بهتر عمل کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    علی

تصاویر

دسترسی سریع