عباس کریمی

عباس کریمی

  • 2 قطعه
  • 20:02 مدت زمان
  • 362 دریافت شده
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
گزیده ای از وصیت نامه شهید عباس کریمی:
چرا در راه خدا جهاد نمی‌ کنید در صورتی که جمعی ناتوان از مرد و زن و کودکِ شما در چنگالِ ظلمِ کافرانند. هیچ قطره‌ ای در مقیاس حقیقت در نزد خدا، از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود، بهتر نیست.

شهید عباس کریمی سال 1336 هجری شمسی در «قُهرود» کاشان متولد شد. دوران ابتدایی را در این روستا به پایان رسانید و وارد هنرستان شد. بعد از اخذ دیپلم در رشته نساجی، به سربازی رفت. دوران خدمت وظیفه او با مبارزات انقلابی امت اسلامی ایران هم زمان بود. پس از فرمان حضرت امام خمینی(ره)، خدمت سربازی خود را رها کرد و با پیوستن به صف مبارزین در راه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیت کرد و در جریان تشریف فرمایی حضرت امام(ره) نیز جزو نیروهای انتظامی کمیته استقبال بود. در بهار سال 1358 به هنگام تأسیس سپاه پاسداران کاشان با احساس تکلیف، به عضویت سپاه درآمد و در قسمت اطلاعات مشغول به خدمت شد. در تابستان سال 1359 داوطلبانه برای مبارزه با ضدانقلاب عازم کردستان شد و در سپاه پیرانشهر با واحد اطلاعات ـ عملیات همکاری کرد. شهید کریمی بعدها همراه «سردار جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان» و «شهید چراغی» به جبهه‌ های جنوب عزیمت کرد و به عنوان مسئول اطلاعات ـ عملیات «تیپ محمدرسول الله» به فعالیت خود ادامه داد. این شهید بزرگوار با شهادت «شهید حاج محمد ابراهیم همت» در عملیات «خیبر» فرماندهی «لشکر 27 محمد رسول الله» را به عهده گرفت. سرانجام عباس کریمی قهرودی، چهارمین فرمانده «لشکر پیاده ـ مکانیزه 27 محمد رسول‌الله» در روز 23 اسفند ماه 1363 در چهارمین روز عملیات «بدر» در منطقه عملیاتی شرق رودخانه «دجله» بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به ناحیه پشت سرش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر غرق در خون حاج عباس کریمی زمانی به تهران منتقل شد که تنها چند روز از اولین سالگرد شهادت فرمانده پیشین لشکر محمد رسول الله (ص) یعنی «حاج محمد ابراهیم همت» می‌ گذشت. عباس را طبق وصیت خودش در بهشت زهرا (س) تهران ـ قطعه 24 در جوار مزار «شهید دکتر مصطفی چمران» دفن کردند. روحشان شاد و یادشان گرامی باد....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «قهرمانان ایران زمین» برگی است از تاریخ هشت سال دفاع مقدس، که به معرفی برخی از شهدای والامقام ایران اسلامی در دفاع از کشور عزیزمان می پردازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    محمد ایرا هیم حمت

تصاویر

دسترسی سریع