رابرت کُخ

رابرت کُخ

  • 2 قطعه
  • 16:28 مدت زمان
  • 404 دریافت شده
راوی: اشکان صادقی
قالب: روایی
دسته‌بندی:
نخستین کار بزرگ او درمان سیاه زخم دامی بود. دامهای دامداران شهرک لانگن هاگن دچار سیاه‌زخم شده بودند و او با پژوهش‌های میکروسکوپی‌اش، تلاش می کرد تا میکروبها را پیدا کند و راه درمانی برای مبارزه با آنها کشف کند.

رابرت کخ، پزشک و دانشمند آلمانی، همیشه از یکی از استادانش زیاد نام می بُرد. نام او گئورگ مایسنر بود. یکی از استادان کار با حیوانات. این استاد، در زندگی و کار پژوهشی او نقش مهمی داشت.
کخ، آزمایش‌های زیادی را روی خودش انجام می‌داد. رژیم‌های گوناگونی می‌گرفت و نتیجه‌ی رژیم‌ها را روی بدنش بررسی می کرد. او هر روز ادرار خود را آزمایش می کرد تا با بررسی تاثیر نوع تغذیه و رژیم روی بدنش، نتیجه ی اونو در پژوهش‌ها و تحقیقات پزشکی یادداشت کند.
در همین سالها با امی فراتس ازدواج کرد. کخ، بعد از پایان تحصیلاتش در بیمارستان شهر هامبورگ، شروع به کار کرد. او پزشکیار بیمارستان شده بود.
رابرت کخ، در سال 1868 تا مدتها در نزدیکی شهر هانور، در مطب کوچکش مشغول به کار بود. او بعضی روزها مطبش را تعطیل می‌کرد، چون هیچ بیماری به او مراجعه نمی کرد.
با وجود این، او همچنان در اتاق کوچکی که پشت مطبش قرار داشت، مشغول تحقیق روی بیمارها بود.
در آن سالها بیماری وبا همه رو درگیر کرده بود. بسیاری از مردم وبا گرفته بودند و تعداد زیادی از مبتلایان به وبا جانشان را از دست داده می‌دادند. این مرگ و میر، کخ را به‌شدت نگران کرده بود. او به دنبال راه حلی برای درمان بود ...

این کتاب، برای بچه های سال های آخر دبستان مناسب است.

از ایرانصدا بشنوید

رابرت کُخ برنده ی جایزه ی نوبل پزشکی است و نخستین کار او، درمان سیاه زخم دامی بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    لطفاً دسته بندی ها را درست کنید مثلاً رابرت کخ برای دسته کودک نیست.
  • کاربر مهمان
    عااااااااااالللللللللللییییییییییی

تصاویر

دسترسی سریع