ناصر کاظمی

ناصر کاظمی

 • 2 قطعه
 • 18:18 مدت زمان
 • 350 دریافت شده
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
فرازی از وصیت نامه شهید ناصر کاظمی:
سعی کنید تحمل عقیده مخالف را داشته باشید مانند شهید مظلوم آیت الله دکتر سید محمدحسین بهشتی. از اختلافات داخلی به خاطر رضای خدا و خون شهدای انقلاب اسلامی بپرهیزید....

ناصر کاظمی در 12 خردادماه 1335 در خانواده‌ ای معتقد و اهل تقوا در تهران دیده به جهان گشود و از همان ابتدای زندگی، با قشر محروم جامعه ،‌آشنا و همراه شد. ناصر دوره ابتدایی را با نمره‌ های خوب پشت سر گذاشت تا وارد دبیرستان شد. پس از پایان دوره متوسطه، با شرکت در کنکور، در رشته های « پیراپزشکی و تربیت بدنی» پذیرفته شد و بنا به علاقه‌ ای که داشت تحصیلاتش را در تربیت بدنی ادامه داد. ناصر همزمان با تحصیل، به کار معلمی و تدریس در مدارس جنوب شهر تهران همت گماشت و بخش مهمی از حقوق معلمی خود را صرف خریدن کتاب‌ های دینی برای شاگردانش کرد. او از سال 1365 به مبارزات سیاسی خود شدت و وسعت بخشید. در همین سال پس از شکنجه در ژاندارمری، به دادگستری منتقل و از آن پس،‌ در «زندان قصر»‌ محبوس شد. ناصر کاظمی با اوج گیری مبارزات مردم مسلمان ایران علیه رژیم ستمشاهی، همراه جمعی از زندانیان سیاسی،‌ از زندان آزاد گردید و جدی‌ تر از گذشته به مبارزه پرداخت و تا پیروزی انقلاب اسلامی، لحظه ای آرام نگرفت. او در خردادماه 1358 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. پس از گذرانیدن دوره کوتاه آموزش نظامی، برای خدمت در استان «سیستان و بلوچستان» راهی آن منطقه شد، سپس به دنبال غائله «خلق عرب در خوزستان» به این استان رفته و به مقابله با توطئه گران برخاست و تا آخر غائله در خرمشهر ماند. سپس شهید کاظمی برای مبارزه با گروهک‌ های ضد انقلاب کردستان، راهی این خطه از میهن اسلامی شد و به پیشنهاد شهید «محمد بروجردی»، فرمانده وقت سپاه کردستان، همراه چند نفر، در 10 دی ماه 1358 به «پاوه » رفت. شهید کاظمی با تمام عشق، در خدمت مردم محروم بود. در کردستان، درخشید و چنان شخصیت والایی از خود بروز داد که مردم، دل در گرو محبت او سپردند. این میدان‌دار بزرگ جهاد سر انجام در تاریخ 6 شهریور1361،‌در حین پاکسازی محور پیرانشهر- سردشت، در یکی از روستاها، به شهادت رسید و کردستان را در سوگ خود نشاند. روحشان شاد و نامشان گرامی باد.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «قهرمانان ایران زمین» برگی است از تاریخ هشت سال دفاع مقدس، که به معرفی برخی از شهدای والامقام ایران اسلامی در دفاع از کشور عزیزمان می پردازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

 • کاربر مهمان
  یادش گرامی :ناصرعزیزخانی
 • کاربر مهمان
  خیلی ناراحت شدم
 • کاربر مهمان
  قاسم سلیمانی خیلی ناراحت شدم اما ای کاش نزدیک شوم من انتقام راه رش ادامه دهم

تصاویر

دسترسی سریع