مهدی زین الدین

مهدی زین الدین

  • 2 قطعه
  • 23:17 مدت زمان
  • 460 دریافت شده
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
وصیت نامه شهید مهدی زین الدین:
من تکلیف می‌ کنم شما «رزمندگان» را به وظیفه عمل کردن و حسین‌ وار زندگی کردن. در زمان غیبت کبری به کسی «منتظر» گفته می‌ شود و کسی می‌ تواند زندگی کند که منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج)....

سال 1338 هجری شمسی در کانون گرم خانواده‌ ای مذهبی، در تهران دیده به جهان گشود. نبوغ و استعداد مهدی باعث شد که او دراوان کودکی قرآن را بدون معلم و استاد یاد بگیرد. پس از ورود به دبستان در اوقات بیکاری به پدرش که کتابفروشی داشت، کمک می‌ کرد و به عنوان یک فروند، پدر و مادر را در امور زندگی یاری می‌ داد. مهدی در دوران تحصیلات متوسطه‌ اش به لحاظ زمینه‌ هایی که داشت با مسائل سیاسی و مذهبی آشنا شد. در ادامه مبارزات سیاسی دوران دبیرستان، از دبیرستان اخراجش کردند. مهدی در کنکور سال 1356 شرکت کرد و ضمن موفقیت، توانست رتبه چهارم را در بین پذیرفته‌ شدگان رشته طبیعی دانشگاه شیراز بدست آورد. این امر مصادف با تبعید پدرش به جرم حمایت از امام خمینی(ره) از خرم‌آباد به سقز و موجب انصراف از ادامه تحصیل و ورود جدی‌ تر ایشان در سنگر مبارزه پدرش شد. پس از مدتی پدر شهید زین‌ الدین مخفیانه محل زندگی را به قم انتقال داد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جزو اولین کسانی بود که جذب نهاد مقدس جهادسازندگی شد و با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قم، به این نهاد پیوست. با آغاز تهاجم دشمن بعثی به مرزهای میهن اسلامی، شهید زین‌ الدین بی‌ درنگ پس از گذراندن آموزش کوتاه مدت نظامی، به همراه یک گروه صدنفره خود را به جبهه رساند و به نبرد بی‌ امان علیه کفار بعثی پرداخت. در آبان سال 1363 شهید زین‌ الدین به همراه برادرش مجید (که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ 2 لشکر علی‌ بن ابیطالب (ع) بود) جهت شناسایی منطقه عملیاتی از کرمانشاه به سمت سردشت حرکت می‌ کنند. فرمانده محبوب بسیجی ها، سرانجام پس از سالیان طولانی دفاع در جبهه‌ ها و شرکت در عملیات و صحنه‌ های افتخارآفرین، در درگیری با ضدانقلاب، به شهادت رسید و روح بلندش از این جسم خاکی به پرواز درآمد تا در نزد پروردگارش مأوا گزیند. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «قهرمانان ایران زمین» برگی است از تاریخ هشت سال دفاع مقدس، که به معرفی برخی از شهدای والامقام ایران اسلامی در دفاع از کشور عزیزمان می پردازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    خدا قوت ، بسیار عالی

تصاویر

دسترسی سریع