والت دیسنی، خالق میکی موس

والت دیسنی، خالق میکی موس

  • 2 قطعه
  • 9:50 مدت زمان
  • 269 دریافت شده
راوی: اشکان صادقی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
من در 5دسامبر1901 در شهر شیکاگو، در یک خانواده‌‌‌ی کشاورز به دنیا اومدم. پدرم ایرلندی و مادرم اهل آمریکا بود. من رو والت صدا می‌‌‌کردن. ما پنج بچه بودیم و من چهارمین فرزند «الیا» و «فلورا»، یعنی پدر و مادرم، بودم.

«دیسنی» راهی را آغاز کرد که پایانش درخشش و شهرتی جهانی بود. دریچه‌‌‌ای رو به جهانی تازه برای او باز شد. دنیایی دیگرگونه. دنیایی که سادگی‌‌‌هایش، هم کودکان و هم بزرگ‌سالان را جادو می‌کرد.
والت دیسنی، برای شروع، از قصه‌‌های قدیمی برای تولید استفاده کرد؛ داستان‌‌‌هایی مانند «شنل قرمزی»، «مو طلایی و سه خرس»، «گربه نره» و «هانس و لوبیای جادویی» که همگی افسانه‌‌‌هایی قدیمی بودند. افسانه‌هایی که همه‌‌ی مردم آنها را شنیده بودند و با دیدن آنها احساس خوبی به آنها دست می‌داد. این تازه آغاز کار والت بود... .

از ایرانصدا بشنوید

نخستین کار بزرگ والت دیسنی آفرینش چهره‌ای به نام «میکی ماوس» بود. این شخصیت کارتونی بعدها جایزه‌‌‌ی اسکار را از آنِ خود کرد. جالب است بدانید که تا چندین سال، صداپیشگی میکی ماوس را خود والت دیسنی انجام می‌‌‌داد. حتماً می‌‌دانید که میکی ماوس، موشی شبیه انسان است با یک شورت سرخ، دستکش‌‌‌های سفید و کفش‌‌‌های زرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

2

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

دیدگاه خود را بنویسید نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالی بود
  • کاربر مهمان
    عالیییییییییی

تصاویر

دسترسی سریع