هلو

  • 1 قطعه
  • 8:37 مدت زمان
  • 314 دریافت شده
هلو میوه ای لذیذ، کم کالری، سرشار از فیبر ، دوستدار سلامت چشم‌ ها است. هلو مقدار فراوانی ویتامین A دارد، همچنین حاوی ویتامین های C،B2،B1 نیاسین و مواد معدنی شامل کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و سدیم است....
«میوه» و «سبزیجات» دارای مواد مُغَذی،‌ آنتی‌ اُکسیدان (مواد ضد سرطان) و فیبر رژیمی هستند که همگی آنها برای داشتن فکر و جسمی سالم،‌ اهمیت بسیاری دارند. این گروه از مواد غذایی برای کودکان و نوجوانانی که به طور دائم درگیر مسائل جسمی و ذهنی هستند و نیز بدنشان در حال رشد و تغییر است، ضروری است. متخصصان تغذیه،‌ مصرف روزانه سه تا پنج وعده میوه و سبزی را برای سلامت این گروه سنی توصیه می‌ کنند. در برنامه «میوانه» کودکان با خواص و فواید و گاه مضرات میوه های گوناکون آشنا می شوند.
هلو یک میوه‌ تابستانی آبدار است که بومی چین و آسیای جنوبی می باشد و در مناطق معتدل در سراسر جهان رشد می‌ کند. هلو متعلق به خانواده‌ گلسرخیان است که شامل میوه‌ هایی مانند آلو و گیلاس نیز می‌ شود.
چین بزرگ‌ ترین تولید کننده‌ هلو است و این میوه به عنوان نماد طول عمر و جاودانگی در چین مورد تکریم و احترام است. هلو غنی از بتاکاروتن است که در بدن به (ویتامین A) تبدیل می‌ شود. بتاکاروتن نقش مهمی در سالم نگه داشتن قوه‌ بینایی بازی می‌ کند و مانع از بیماری‌ های مختلف چشم مانند خشک‌ چشمی و کوری می‌ شود.
هلو سرشار است از اسید آسکوربیک (ویتامین C) و روی که به عملکرد طبیعی بدن و حفظ یک سیستم ایمنی سالم کمک می‌ کنند....

صداها

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

تصاویر

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه

دسترسی سریع